"Nieformalne zrzeszenie adwokatów i radców prawnych z okolic Olsztyna"

Nie z każdym problemem prawnym pomoże nam adwokat i nie z każdym pomoże nam radca prawny.

Warto wiedzieć więc, czym te dwie profesje się różnią i kiedy lepiej nam będzie skorzystać z usług pierwszej, a kiedy z drugiej.
Otóż głównym zadaniem radcy prawnego jest szeroko pojęta pomoc prawna. Nie może on być naszym obrońcą w sprawie karnej, nie może reprezentować nas przed sądami, ale za to może udzielać porad, przygotowywać opinie itd. Jeżeli interesują nas więc kompleksowe usługi prawnika, lepiej będzie udać się do adwokata - on bowiem może już nie tylko świadczyć poradnictwo prawne czy przygotowywać opinie, ale także reprezentować nas w instytucjach sądowych czy urzędach. I to jest zasadnicza różnica, przy czym warto pamiętać o pewnych niuansach. Radca prawny może bowiem np. prowadzić sprawę rodzinną.
Bez względu na to, czy interesuje nas adwokat, czy radca prawny - Mogilno, Wrocław, Sopot i generalnie wszystkie inne miasta w Polsce mają do zaoferowania mnóstwo kancelarii. Zanim jednak udamy się do którejkolwiek z nich, zastanówmy się nad charakterem naszego problemu prawnego. Czy wymaga on konsultacji z adwokatem (zazwyczaj droższym od radcy prawnego), czy wystarczy radca? A może powinniśmy się udać zupełnie gdzieś indziej - np. do biura notarialnego? Mając taką podstawową wiedzę, unikniemy wielu nieporozumień i zaoszczędzimy sobie wielu kłopotów. To samo tyczy się zresztą innych podmiotów. Czy to bowiem biuro rachunkowe w Mogilnie ( www), czy to w Warszawie - w ich przypadku również warto przeanalizować, czy aby na pewno wizyta tam jest konieczna. Może okazać się bowiem tak, że w naszym przypadku wystarczy po prostu zwyczajna księgowa. Innymi słowy: wiele zależy od nas - klientów.

Fotorelacja

kancelaria

radca

prawnik